sty 11, 2022 Off Comments w Relokacja przez
Usługi relokacyjne – 6 powodów, dla których warto z nich skorzystać

Relokacja firm wiąże się z koniecznością zorganizowania odpowiedniego wykonawcy, który zajmie się zorganizowaniem całego procesu oraz przewiezieniem konkretnych towarów. Z tego powodu takie usługi cieszą się dość dużą popularnością. Do przewozu towarów konieczne jest bowiem dysponowanie odpowiednimi uprawnieniami, a także wiedzą i umiejętnościami. Dlaczego warto z nich skorzystać?

Posiadane uprawnienia a usługi relokacyjne

Usługi relokacyjne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują odpowiednimi uprawnieniami, by samodzielnie przewieźć towary ponadgabarytowe. W przypadku dużych zakładów przemysłowych czy nawet przedsiębiorstw rolniczych jest to konieczne. Maszyny mogą bowiem ważyć nawet kilkadziesiąt ton, dlatego nie da się ich przetransportować z wykorzystaniem standardowych pojazdów.

Aby móc przewieźć duże ładunki na danej trasie, czasem konieczne okazuje się również zorganizowanie stosownych zezwoleń. Wszystko zależy od wymiarów oraz masy przewożonych towarów. Odpowiednimi uprawnieniami dysponują tylko specjalistyczne firmy, dlatego bez ich pomocy nie da się zorganizować transportu.

Profesjonalne usługi relokacyjne a pakowanie towarów

Wszelkie przedmioty przewożone z jednego miejsca na drugie podczas relokacji muszą być odpowiednio zabezpieczone. W innym przypadku może dojść do ich uszkodzenia podczas transportu. Z tego powodu profesjonalna firma relokacyjna zajmuje się nie tylko samym przewożeniem takich ładunków, lecz także ich odpowiednim pakowaniem i zabezpieczaniem po umieszczeniu na samochodzie. W ten sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia uszkodzeń towaru nawet w trakcie bardzo długich i wymagających tras.

Sprawdź również: Profesjonalne pakowanie towarów – czym się cechuje i komu je zlecić?

Dysponowanie odpowiednimi pojazdami do relokacji

Firma relokacyjna posiada także odpowiednie pojazdy, dzięki którym można sprawnie przewozić określone towary. Powinny być one dostosowane do transportowania ładunków ciężkich i dużych, często spełniających także kryteria ponadgabarytowych. Zazwyczaj przedsiębiorstwa zmieniające swoją siedzibę nie mają na stanie takich pojazdów. Wówczas konieczne okazuje się skorzystanie z usług relokacyjnych, co idzie również w parze ze stosownymi uprawnieniami i legalnością całego przedsięwzięcia.

Kompleksowe usługi relokacyjne

Usługi relokacyjne to nie tylko przewożenie towarów do konkretnych miejsc. Wśród nich znaleźć można również instalowanie i uruchamianie maszyn w nowej lokalizacji danej firmy. To niezwykle cenna informacja, ponieważ samodzielne zajęcie się ponownym montażem wszelkich urządzeń jest bardzo czasochłonne oraz trudne do zrealizowania. Profesjonalne firmy relokacyjne dysponują odpowiednią wiedzą w tym temacie. Mogą bez problemu rozmontować, przewieźć oraz ponownie zamontować maszyny. Co więcej, profesjonalne firmy relokacyjne zajmują się także odpowiednim zabezpieczeniem wszelkich towarów. Mowa tu o narzędziach i materiałach pozwalających na bezpieczne rozmontowanie, przewiezienie i ponowne zamontowanie wszelkich elementów linii przemysłowych. Specjaliści wiedzą, w jakich miejscach należy zastosować odpowiednie zabezpieczenia, by towar był chroniony przez całą drogę. Zwykle maszyny przemysłowe i rolnicze kosztują nawet kilka milionów, dlatego tak ważne jest ich bezpieczeństwo.

Ciężarówka transportująca towary

Usługi relokacyjne w kraju i zagranicą

Usługi relokacyjne świadczone przez konkretne firmy mogą obejmować zarówno Polskę, jak i inne państwa. Często zdarza się również, że elementy maszyn muszą być przewieziona do krajów leżących poza granicami Unii Europejskiej. Wówczas konieczne jest załatwienie dodatkowych zezwoleń dotyczących odprawy celnej. Profesjonalne firmy mają doświadczenie w tym zakresie. Wiedzą, jak poprawnie przeprowadzić cały proces.

Wykwalifikowana kadra w firmach relokacyjnych

Firmy relokacyjne zatrudniają osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Często muszą mieć one również właściwe uprawnienia zdobyte po odbyciu szkoleń i zdaniu certyfikatów. Mowa tu o takich specjalistach, jak:

  • inżynierowie,
  • brygadziści, 
  • logistycy,
  • ślusarze,
  • elektrycy,
  • monterzy,
  • hydraulicy.

Dzięki temu relokacja może przebiegać bezpiecznie zarówno dla pracowników, jak i przewożonych ładunków. Proces relokacji jakiegokolwiek przedsiębiorstwa musi być odpowiednio zaplanowany, dlatego tak ważne okazuje się postawienie na usługi profesjonalistów. Mowa tu zarówno o sposobie demontażu i montażu elementów w nowej lokalizacji, jak i ich zabezpieczeniu oraz opracowaniu optymalnej trasy. Bez względu na to, co dokładnie ma być przewiezione, ogromne znaczenie ma bowiem logistyka. Bez niej niemożliwe jest przeprowadzenie relokacji biura, fabryki czy nawet prywatnego majątku w bezpieczny i efektywny sposób.

Szukasz firmy, która zajmie się usługami relokacyjnymi dla Twojego przedsiębiorstwa? Zapraszamy do kontaktu.