sie 27, 2020 Off Comments w Relokacja przez

Dynamika rozwoju zakładów produkcyjnych oraz fabryk powoduje, że niekiedy firmy potrzebują zmienić miejsce swojego urzędowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy relokacja firmy i linii montażowej. Usługa ta zapewnia kompleksowy transport każdego typu maszyn, które wykorzystywane są w różnego typu procesach produkcyjnych, kontroli jakości czy innych pracach przedsiębiorstwa. Na czym dokładnie polega relokacja linii produkcyjnych? Jak się do niej przygotować?

Spis treści

Relokacja maszyn – co to takiego?

Relokacja maszyn oraz linii przemysłowych to skomplikowane przedsięwzięcie. Na czym dokładnie polega i, co to jest? Relokacja maszyn polega na przenoszeniu zarówno pojedynczych, jak i całych linii produkcyjnych. Na kompleksową relokację maszyn składa się wiele czynników i działań. Powszechnie mówi się o tym, że relokacja linii montażowych to przenoszenie konkretnego sprzętu z punktu A do punktu B. 

Na czym polega profesjonalna relokacja linii montażowej?

Przenoszenie linii montażowych to ogromne wyzwanie, z którym boryka się wiele firm zmieniających miejsce swojego działania. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się relokacją linii produkcyjnych. Ważne jest, aby przenosiny przedsiębiorstwa były wykonane w sposób sprawny, pewny i nie wywarły dużego wpływu na obecny proces produkcyjny. 

Fachowcy, którzy profesjonalnie zajmują się przenoszenie linii technologicznych, świadczą usługi w sposób kompleksowy. Co to oznacza? Zatrudniona firma zajmuje się relokacją od A do Z.

Sprawdź także: Relokacja linii produkcyjnych – czym się kierować przy wyborze wykonawcy?

Jaki zakres działań wchodzi w skład usług relokacji linii produkcyjnych? 

Usługa relokacji linii produkcyjnych polega m.in. na:

  • kompleksowej relokacji zakładów produkcyjnych, 
  • transferze maszyn i linii produkcyjnych, 
  • montażu kompletnych linii produkcyjnych, 
  • przemieszczaniu sprzętów wewnątrz i na zewnątrz zakładów przemysłowych, 
  • rozładunku maszyn i sprzętów, 
  • pozycjonowaniu, 
  • podłączaniu, montażu i uruchomienie maszyn, 
  • poziomowanie maszyn.

Warto przygotowując się do relokacji maszyn wybrać usługi firmy, która w profesjonalny sposób, w oparciu o wiedzę, doświadczenie i dostępne technologie, oferuje kompleksowe usługi.

Relokacja maszyn wraz z transportem specjalistycznym

Relokacje linii technologicznych można przeprowadzić w wielu miejscach. Mając na względzie intensywny rozwój fabryk oraz zakładów produkcyjnych – warto wybrać firmę, która gwarantuje prowadzenie swoich usług zarówno na terenie Polski, jak i na całym świecie. Wysokiej klasy przedsiębiorstwo zajmujące się relokacją maszyn zapewnia również kompleksowy transport urządzeń i maszyn (w tym transport wielkogabarytowy i ponadnormatywny). Wynajmując jedną firmę, która świadczy wszelkie usługi, także spedycyjne i logistyczne, powoduje, nie trzeba:

  • tracić czasu na szukanie kilku przedsiębiorstw, które zajmą się przenoszeniem maszyn,
  • zwiększać kosztów finansowych relokacji.

O czym należy pamiętać przygotowując się do relokacji maszyn?

Dobrze przygotowany plan relokacji linii montażowej, to połowa sukcesu przy przenoszeniu firmy. Samo zadanie jest bardzo skomplikowane, dlatego warto podzielić plan na kilka części, które będą odpowiadać etapom samej przeprowadzki. I, oczywiście, skorzystać z usług profesjonalnej firmy, specjalizującej się w relokacji maszyn. O czym warto pamiętać? 

Sprawdź również: Przenoszenie linii produkcyjnych – planowanie procesu logistycznego krok po kroku

Wykonanie pomiarów maszyn

W pierwszej kolejności podchodząc do relokacji linii produkcyjnych należy dokonać dokładnego pomiaru maszyn, a następnie ocenić ich przypuszczalną masę. Dzięki temu łatwiej będzie ocenić firmie usługowej, jaki sprzęt będzie niezbędny przy relokacji. W określeniu wagi linii montażowej pomóc może sam producent urządzeń. 

Przygotowanie linii produkcyjnej do transportu

Kolejnym etapem relokacji linii montażowej jest demontaż urządzeń znajdujących się w pierwotnej lokacji firmy, a także pakowanie maszyn i pozostałych elementów. Na tym etapie potrzebna może być pomoc specjalistów, ponieważ źle zabezpieczony ładunek może ulec zniszczeniu podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń, linia zostanie przystosowana do transportu do kolejnego miejsca. Tutaj w grę wchodzą odpowiednie rozwiązania logistyczne. 

Rozładunek i montaż linii w nowym miejscu

Kompleksowa relokacja maszyn zakłada również usługę rozładunku oraz całkowitego przyłączenia linii w nowym miejscu pracy. Wykonanie nowych przyłączy, poprowadzenie instalacji, przeprowadzenie pomiarów energetycznych – to również niezwykle istotne procesy całej relokacji linii technologicznych. 

Przeczytaj również: Profesjonalny montaż linii produkcyjnej i technologicznej

W całym procesie relokacji maszyn bez wątpienia warto skorzystać z usług profesjonalistów. Przenoszenie linii montażowej na własną rękę może grozić zniszczeniem urządzeń, przełożyć się na nieprawidłowości w pracy maszyn, a także doprowadzić do zakłóceń w całym procesie produkcyjnym, na czym nie zależy żadnemu przedsiębiorstwu. 

Planujesz relokację maszyn lub całej linii produkcyjnej? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w zorganizowaniu tego procesu!