lis 19, 2020 Off Comments w Relokacja przez
Profesjonalna przeprowadzka firmy – jak wybrać firmę transportową?

Prowadząc biznes, należy się liczyć z różnymi sytuacjami, nawet tak nietypowymi jak przeprowadzka firmy. Wbrew pozorom zdarza się to całkiem często, a powody przenoszenia całego biura lub zakładu mogą być naprawdę różne. Tym, co okazuje się najważniejsze podczas takiego procesu, jest jego sprawne przeprowadzenie z możliwie minimalną szkodą dla ciągłości pracy. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy!

Sprawdzona firma przeprowadzkowa 

Przeprowadzka firmy zazwyczaj nie jest łatwa. To złożony proces, który może obejmować wiele etapów i generować liczne problemy. Szczególnie trudna okazuje się relokacja zakładów produkcyjnych i innych firm korzystających ze specjalistycznych maszyn czy sprzętu. Sam ich transport stanowi bowiem nie lada wyzwanie. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i wykorzystaniu zasobów cały proces może jednak nie być przesadnie uciążliwy. Dlatego  warto zwrócić się do firmy transportowej organizującej przeprowadzki firm – biur, fabryk i innych zakładów. 

Doświadczona firma przeprowadzkowa wspomoże Twój biznes podczas całej procedury, opracowując dokładny schemat działania i wdrażając go w taki sposób, by praca zakładu została zaburzona w jak najmniejszym stopniu. Jej oferta powinna obejmować pełną obsługę logistyczną przeprowadzki. Ważne jest doświadczenie i przygotowanie merytoryczne oraz techniczne – szczególnie jeśli relokacja firmy wymaga przenoszenia specjalistycznego sprzętu.

Przeczytaj także: Dlaczego firmy decydują się na relokację maszyn przemysłowych?

Zalety przeprowadzki z firmą transportową

Jeśli przeprowadzka firmy jawi się jako skomplikowane przedsięwzięcie, skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy transportowej może być bardzo dobrym wyborem. Co oferuje taka firma? Przede wszystkim niezbędne doświadczenie, które może się okazać niezwykle przydatne. Relokacja biura czy zakładu nie musi negatywnie wpływać na jego działalność – pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona według starannie opracowanego planu. Też zaś mogą stworzyć dla Ciebie właśnie specjaliści zajmującymi się przeprowadzkami.

Do najważniejszych zalet współpracy z profesjonalną firmą transportową przy przeprowadzce firmy można zaliczyć:

  • prawidłowe przygotowanie przeprowadzki – opracowanie planu i schematu działania w oparciu o indywidualną sytuację firmy,
  • kompleksową obsługę – począwszy od przygotowań, a skończywszy na uruchomieniu pracy zakładu lub biura w nowym miejscu,
  • profesjonalny sprzęt – dzięki któremu przewóz mienia odbywa się szybciej, bezpieczniej i sprawniej,
  • odpowiednie procedury – ułatwiające ponowne podjęcie pracy w nowym miejscu, 
  • profesjonalne zabezpieczenie sprzętu i urządzeń do transportu – zmniejszenie ryzyka strat do minimum.

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferujące usługi dla klientów biznesowych mają doświadczenie w realizacji nawet bardzo skomplikowanych projektów. Dlatego zatrudniając tego rodzaju pomoc, zyskujesz na kilka sposobów – relokacja będzie szybsza, bezpieczniejsza, a w efekcie może się okazać również tańsza (ze względu na mniejsze straty spowodowane np. przestojem w działalności).

Przeprowadzka firmy na własną rękę

maszyna przemysłowa

Przeprowadzkę firmy można również oczywiście zrealizować na własną rękę. Wymaga to jednak doskonałej organizacji w całym zespole. Aby proces przebiegł sprawnie, warto wyznaczyć osobę lub  osoby, które będą nadzorować wykonanie planu relokacji i dbać o zrealizowanie każdego punktu. Sam proces powinien być rozłożony na etapy w taki sposób, by w minimalny sposób zaburzać wykonywanie bieżących zadań. Należy pamiętać przede wszystkim o:

  • sporządzeniu schematu działań oraz wytycznych dotyczących przewozu urządzeń czy maszyn,
  • demontażu i zabezpieczeniu maszyn i urządzeń wraz z odpowiednimi oznaczeniami umożliwiającymi ponowny montaż,
  • zapewnieniu właściwych środków transportu do przewozu wszystkich elementów wyposażenia, dokumentów itd.,
  • zachowaniu zasad bezpieczeństwa przy załadunku i rozładunku,
  • wyznaczeniu osób odpowiedzialnych za montaż oraz rozruch urządzeń i maszyn w nowej lokalizacji.

Należy starannie wybrać termin przeprowadzki, by jak najmniej kolidował z pracą firmy oraz zaangażować pracowników w cały proces – dzięki temu przebiegnie sprawniej. Jeśli przeprowadzka firmy jest skomplikowana (wymaga np. przeniesienia linii produkcyjnych czy całego zakładu), zwykle korzystniejszym rozwiązaniem okaże się jednak zatrudnienie fachowców.

Sprawdź także: Usługi relokacyjne – 6 powodów, dla których warto z nich skorzystać

Transport maszyn do nowej lokalizacji

Uszkodzenia maszyn w transporcie to chyba najgorsze, co może zdarzyć się podczas przeprowadzki firmy. Aby upewnić się, że do tego nie dojdzie, warto zatrudnić profesjonalną firmę transportową, taką jak Inrel. Skomplikowane urządzenia wymagają starannego demontażu i zabezpieczenia każdej części, a następnie załadunku i przewozu z zachowaniem niezbędnej ostrożności. Ostatnim etapem jest wyładunek w nowym miejscu, który zwykle również wymaga specjalistycznego sprzętu. Trudno samodzielnie poradzić sobie ze wszystkimi tymi zadaniami. Dlatego rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów realizujących przeprowadzki dla firm, a w szczególności relokacje zakładów i linii produkcyjnych. Doświadczenie przy podobnych projektach oraz właściwe wyposażenie pomogą zrealizować przeprowadzkę bez strat finansowych, które bywają ogromne, jeśli uszkodzeniu ulegnie kluczowy element sprzętu.

Przeczytaj także: Jak wygląda proces uruchamiania maszyn po ich relokacji?

Planujesz relokację firmy? Potrzebujesz pomocy w jej zorganizowaniu? Skontaktuj się z nami! Pomożemy i doradzimy jak najlepiej przeprowadzić ten skomplikowany proces!